
У пошуках краси, добра і любові
Найпопулярніші книги
З тих пір, як люди навчилися друкувати, зародилася торгівля книгами. Спершу вони коштували досить дорого і продавалися в одиничних екземплярах. Але розвиток промисловості і технологій призвело до мільйонних накладів книг. В результаті творіння багатьох авторів розлетілися по світу. У побуті з'явилося слово «бестселер», яке означає не кількість надрукованих, а кількість проданих книг. У списку найбільш продаваних книг не буде підручників і коміксів. Немає тут і таких релігійних книг, як Біблія та Коран. Хоча вони і самі видаються.
Так, на думку Книги рекордів Гіннеса, однією тільки Біблії за всю історію було надруковано близько 6 мільярдів примірників! Але адже зазвичай релігійна література після друку роздається безкоштовно. Те ж саме стосується і деяких політичних робіт, наприклад, Гітлера. А цитатник Мао Цзедуна згідно того ж Гиннесу був надрукований в обсязі 6 мільярдів, можливо обійшовши за популярністю навіть Біблію. Ці книги, як і словники, не можна вважати бестселерами. Ми ж розповімо про тих 10 книгах, які продавалися найкраще.
Повість про двох містах, Діккенс. Мало хто підозрює, але з моменту публікації цієї книги в 1859 році саме вона була продана найбільшим числом. Всього реалізовано з того моменту було близько 200 мільйонів копій цієї книги. Цей історичний роман розповідає про часи Французької революції. Головні герої виявляють любов і самопожертви на тлі кривавих подій того часу. Цікаво, що у самого Діккенса це єдиний історичний роман. Він відразу ж став хрестоматійним. Книга неодноразово екранізувалась, вперше в 1911 році. Але найкраща кіноверсія була знята в 1935 році. За мотивами повісті були створені опера і мюзикл. Навіть Лев Толстой у своїй роботі «Що таке мистецтво» згадував цю книгу, як зразок вищої релігійної творчості на основі любові до Бога і ближнього. А в нашій країні книга стала маловідомою, так як там досить гостро відображалися революційні реалії. Комуністичні літературознавці просто не дали книзі «зелене світло» в СРСР. А от весь світ визнав геніальність праці письменника.
Володар кілець, Толкієн. Це роман був написаний у стилі фентезі, ставши класикою жанру і найвідомішим твором в цьому стилі. «Володар кілець» є трилогією, яка продовжує книгу «Хоббіт». Хоча тут і є три частини - «Братство кільця», «Дві фортеці» і «Повернення короля», звичайно всі вони об'єднуються в єдину книгу. Творіння Толкієна стало воістину легендарним, його перевели на 38 мов. Вважається, що «Володар кілець» справив величезний вплив на літературу, на ігрову індустрію. За мотивами книги була знята трилогія, яка отримала в результаті 17 Оскарів. Сам Толкієн викладав філологію в Оксфорді. У своїх книгах він просто намагався створити світ англійської епосу. Професор добре знав міфи Північної Європи, його надихали легенди про короля Артура, Калевала. Спочатку із казки для дітей народився «Хоббіт», а потім Толкієн почав писати продовження тієї історії. Роман вийшов не відразу, видавців збентежили обсяги твори. До того ж автор витратив багато часу на створення карти придуманого ним масштабного світу. Критика зустріла книгу досить стримано, лише в Америці в 60-е виник справжній бум на Толкієна. Книга оповідає про трьох хоббітів, які відчувають пригоди, щоб знищити Кільце Всевладдя. За ним полює темний володар. Кільце постійно спокушає власника і намагається поневолити його. Хоббіт, або туди і назад, Толкієн. Ця книга з'явилася на світ у 1937 році. Все почалося з барвистою казки, розказаної професором для своїх дітей. Ця історія так вразила вченого, що він разом з ними намалював навіть карти вигаданої країни. Однак історія довго залишалася незавершеною, існуючи в одному рукописному примірнику. В результаті казка потрапила в руки одного видавця, чий десятирічний син висловив думку, що малюкам книга неодмінно припаде до смаку. Книга розповідає про похід за скарбами гномів. В групу несподівано для самого себе потрапляє хоббіт Більбо, досі не схильний до авантюрних вчинків. В похід за скарбами компанія переживає безліч небезпечних пригод, а сам герой знаходить кільце. Саме воно і стало основою продовження цієї казки. «Хоббіт» заснований на міфах стародавніх скандинавів і німців набагато більше, ніж «Володар кілець». Зате елементів епосу про Артура тут майже немає. Якщо «Володар кілець» створено в жанрі фентезі, «Хоббіт» більше схожий на чарівну казку. Книга була переведена на безліч мов, у 1976 році вона була опублікована в СРСР. У 2011 році режисер Пітер Джексон у Новій Зеландії з властивим йому розмахом почав знімати екранізацію книги.
Сон в червоному теремі, Цао Сюэцинь. У китайській літературі є таке поняття, як "Чотири Великих Творіння". Одним з цих романів і є «Сон у червоному теремі». Він з'явився у світ 1763 році, 80 голів були написані Цао Сюэцинем. Але через три десятиліття якийсь Гао Е видав ще сорок глав, завершивши недописаний сюжет. Критики досі сперечаються про те, наскільки закінчення відповідає авторським стилем і задумом. Роман розповідає про занепад двох гілок сімейства Цзя. Оповідання має багато планів, крізь нього проходить велика кількість родичів, домочадців. Композиція книга досить пухка, автобіографія переплітається з вигадкою, буденні події перемежовуються з надприродними. В Європі роман уперше був переведений в XIX столітті. Повністю російською мовою книга з'явилася тільки в 1958 році. Варто відзначити, що практично завжди книга адаптувалася під західного читача або ж видавалися найбільш цікаві її уривки. Нам просто важко було б зрозуміти всю складну китайську культуру того періоду. Лише в 1980-е роки Європа побачила книгу в повному обсязі. Цікаво, що за межами самого Китаю зберігається єдина рукопис, в Санкт-Петербурзі. Зате в країні є цілий інститут «Сну в червоному теремі» і присвячена книзі наукова дисципліна. Всього ж по всьому світу було продано понад 100 мільйонів примірників цього роману, природно, більша їх частина припадає на Китай.
Десять негренят, Агата Крісті. Цей роман майстра детективного жанру вважається найуспішнішим, з тих, що вийшов з-під її пера. Всього в світі було продано близько 100 мільйонів копій цієї книги. Агата Крісті написала книгу в 1939 році, сама вважала її своєю найкращою і в 1943 році навіть написана по ній ще й п'єсу. Сюжет книги в тому, що на якийсь Негритянський острів були запрошені 10 незнайомих один одному людей. Таємничі господарі дому заявляють, що кожен з гостей є в минулому вбивцею. І тут відвідувачі починають вмирати один за іншим. Поліція, прибувши на острів через деякий час виявила тут 10 трупів і намагається розгадати загадку - хто ж вбивця? Роман багато разів екранізувався, вперше ще в 1945 році. Твір породило ідею «ідеального вбивства», ставши першим, який написав цей задум.
Лев, чаклунка і платтяна шафа, Клайв Льюїс. Наклад цієї книги, що вийшла в 1950 році, досяг 85 мільйонів книг. Роман став першим в серії славнозвісної «Хроніки Нарнії» і найвідомішим з усіх. Журнал «Time» включив книгу в список 100 найкращих англійських. Граючись у хованки, четверо дітей забираються в шафу, який виявляється воротами в чарівний світ, Нарнію. Там вічна зима, а звірі вміють розмовляти. Сміливі і добрі діти змогли перемогти злу чаклунку і правити Нарнією цілих 15 років. Коли вони повернулися назад в Англію, виявилося, що в нашому світі не пройшло і хвилини. Книга носить елементи автобіографії письменника. Адже як головні герої потрапили в гості до професора Керку під час бомбардування Лондона, так і у самого Льюїса під час війни жили діти. Та й сам письменник у дитинстві гостював у професора Керкпатрика, що став одним з прототипів персонажа роману. У книзі тісно переплітаються елементи не лише християнства, а й різних міфологій. Є там і кельтські, грецькі та скандинавські мотиви. У 1967 році вперше вийшов телесеріал по цій книзі, але найбільш відома екранізація 2005 року «Хроніки Нарнії». Вона навіть отримала Оскара за кращий грим.
Вона, історія пригоди. Генрі Хаггард. Ця книга була опублікована англійською мовою в 1887 році. Її тираж склав 83 мільйони примірників. Вважається, що ця книга є найкращою у письменника, заперечуючи це право з «Копальні царя Соломона». Розповідь ведеться від першої особи про подорож в Африку. Там існує раса тубільців, якою править таємнича біла королева, Вона всемогутня. У своїй книзі Хаггард створив концепцію Загубленого світу. В цьому жанрі потім творили багато авторів. Книга є показовим творінням імперіалістичної англійської літератури XIX століття. Автор перебував під натхненням Південної Африки і британського колоніалізму. Хаггард велику увагу приділив вивченню теми жіночої поведінки і авторитету, що було досить важливим для вікторіанської Британії. Вважається, що «Вона» є однією з основоположною для всього жанру фентезі. Історія стала однією з перших в сучасній літературі, яка показала вторгнення чогось нереального в буденний світ. Відразу ж після публікації книга стала дуже популярною, її прихильно зустріли і критики. З тих пір було здійснено багато спроб інтерпретувати цю книгу, зокрема з точки зору фемінізму. Книгу намагалися екранізувати як мінімум 10 разів, вперше ще в 1899 році.
Маленький принц Антуан де Сент-Екзюпері. Французький письменник випустив свій головний працю в 1943 році. З тих пір книга була випущена в кількості 80 мільйонів штук. За цей час її перевели більш ніж на 180 мови та діалекту. Великий успіх книзі приніс і той факт, що малюнки в ній були виконані самим автором. Вважається навіть, що це органічна частина твору, яка тільки підкреслює його унікальність. Письменник розповів зворушливу і відверту історію про маленького хлопчика, який все ще жив у ньому самому. Екзюпері сумно зауважив, що всі ми колись були дітьми, просто забули про це. Образ головного героя багато в чому автобіографічний, а прообразом примхливої Троянди виступила дружина самого письменника. Багато професійні філологи вважають, що книга є найкращим посібником для тих, хто вивчає французьку мову. За мотивами твору зняті фільми, поставлений мюзикл і навіть названий супутник одного з астероїдів. А сам письменник помер у 1944 році, так і залишившись дитиною в душі.
Код да Вінчі " Ден Браун. Хоча книга і побачила світ тільки в 2003 році, її вже встигли продати кількість 80 мільйонів штук. Американський письменник і журналіст Ден Браун створив інтелектуальний детективний трилер. Книга є продовженням іншого бестселера цього ж автора - «Ангели і демони». Код да Вінчі зміг пробудити широкий громадський інтерес до легенди про Святий Грааль і ролі Марії Магдалини в історії Христа. За сюжетом професор Ленгдон розслідує вбивство куратора Лувру. Вчений одну за одною починає розгадувати ланцюжок загадок, наближаючись до головної таємниці. Проте місцезнаходження Святого Грааля хоче дізнатися і католицька організація Опус Деї. Дія стрімко розвивається спочатку у Франції, потім в Англії та Шотландії. Захоплюючий сюжет постійно тримає в напрузі, адже з'являються все нові і нові загадки, які заново відкривають історію. За мотивами книги в 2006 році був знятий кінофільм, а сам письменник за допомогою цього і чотирьох інших своїх книг зміг заробити більше 260 мільйонів доларів. Треба сказати, що ідея роману не нова. Браун навіть судився з іншими письменниками, утверждавшими, що була викрадена їх ідея. Роман з легкістю переінакшують і трактує історію християнства. Успіх книги спонукав церкву навіть виступити з офіційним зверненням до католиків взагалі бойкотувати цей текст. Адже вона, нібито, наповнена антихристиянської наклепом і численними помилками щодо Ісуса і Євангелія. Але всі ці скандали тільки послужили додатковою рекламою.
Над прірвою у житі, Селінджер. Тираж цього роману склав 65 мільйонів штук. Вийшов у світ він в 1951 році. Розповідь ведеться від імені 16-річного підлітка, який своїми очима дивиться на американську дійсність, не бажаючи відповідати його правилами і моралі. Хлопець був вигнаний зі школи, а тепер просто тиняється по Нью-Йорку, постійно думаючи про життя. Хоча книга і була призначена для дорослих, вона стала дуже популярною серед молоді, зігравши великий вплив на світову культуру другої половини XX століття. Цікаво, що сам автор працював над цим твором цілих 9 років. Книга виявилася настільки пронизливою, що породила навіть кількох маніяків. Нею був одержимий Джон Хінклі, чоловік, що вчинив замах на Рейгана. Її читав Марк Чепмен відразу ж після вбивства Леннона. У 2009 році шведський письменник Колтінг видав продовження тієї історії. На цей раз якийсь старий втік з будинку пристарілих і тепер блукає по Нью-Йорку, згадуючи молоді роки. Однак книга судом була визнана плагіатом.
Алхімік, Пауло Коельо. У 1988 португальський письменник видав цю книгу, з тих пір її купило 65 мільйонів чоловік. «Алхімік» був переведений на 67 мов і був виданий у 117 країнах світу. Основний сюжет прийшов з європейського фольклору. Головний герой - звичайний пастух, який живе в Іспанії. Одного разу він побачив сон, в якому був заклик йти за скарбами до єгипетських пірамід. Хлопець йде на шляху до своєї мети, продавши своїх овець. Зустрівши цікавих людей і переживши низку пригод, він зустрічається з Алхіміком. Той вчить його самопізнання. В результаті пастух домагається своєї мети, знаходить скарби і любов. Книга сповнена алегорій, вона для тих, хто хоче і вміє думати. Письменник говорить, що треба йти до поставленої мети, і тоді весь світ буде допомагати тобі в цьому.
Топ 10 найбільш читаних книжок у світі
28.06.2016
Топ 10 найбільш читаних книжок у світі
У формі простої інфографіки дизайнер Джаред Феннінг представив Топ-10 найбільш читаних книжок у світі, складений письменником Джеймсом Чепменом. Книги займають місця в залежності від кількості надрукованих і проданих копій за останні 50 років.
10. «Щоденник Анни Франк», Анна Франк
7.«Сутінки. Сага», Стефані Майєр — найпопулярніша книга в світі про вампірів
6. «Код да Вінчі», Ден Браун
5. «Алхімік», Пауло Коельо
4. «Володар кілець», Дж. Р. Р. Толкін
3. «Гаррі Поттер», Джоан Роулінг — найпопулярніша молоддю книга
2. «Цитати Мао Цзедуна», Мао Цзедун
1. Біблія — найпопулярніша книга в світі 2016
10. «Щоденник Анни Франк», Анна Франк
Книга складена на підставі записів єврейської дівчинки на ім’я Анна Франк (Anne Frank). У період з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року, під час окупації нацистами Нідерландів, Анна день у день писала листи вигаданої подрузі Кітті, розповідаючи про події, що відбуваються з нею та іншими мешканцями притулку, в якому вони ховалися від нацистів. У 1944 році за доносом всі мешканці притулку були арештовані, і вся сім’я Ганни доживала свої дні в концтаборі Берген-Бельзен, де в березні 1945 року Ганна і її сестра померли від тифу. Вижити вдалося лише батькові дівчинки Отто Франку. Саме завдяки йому в 1947 році в світ вийшла скорочена друкована версія щоденника.
20 червня 1942 року Ганна у своєму щоденнику пише про те, що навряд чи кого в майбутньому зацікавлять запису тринадцятирічної дівчинки. Знала б вона, що на основі її щоденника створена книга, перекладена на 67 мов світу, а кількість розпроданих книг становить 27 мільйонів екземплярів.
9. «Думай і багатій», Наполеон Хілл
Будучи ще студентом, Наполеон Хілл (Marble Hill) був змушений підробляти журналістом, щоб оплачувати навчання в університеті. Вже тоді він виявив блискучі здібності письменника, створюючи дивовижні статті, які привертали увагу багатьох знаменитостей. Роберт Л. Тейлор замовив юного журналіста написати серію публікацій про кар’єру успішних і знаменитих людей Америки. Першим співрозмовником Хілла став Ендрю Карнегі. Їх зустріч відбулася в 1908 році і виявилася доленосною для юнака.
Рівно через 20 років (1928 року) Наполеон Хілл прославився завдяки першій версії книги, присвяченої універсальної формули успіху. Саме цю ідею — створення формули успіху — в жартівливій формі подав Карнегі під час їх розмови. І Наполеон Хілл мертвою хваткою вчепився за неї. 20 років копіткої роботи (як пророкував Карнегі хлопцю) — і на суд читачів була представлена книга, в якій описано 13 кроків до успіху в будь-якій сфері людської діяльності. Книга розійшлася тиражем в 30 мільйонів примірників і посіла дев’яте місце за популярністю серед 10 найбільш читаних за останні 50 років.
8. «Віднесені вітром», Маргарет Мітчелл
«Завтра — інший день» — так спочатку планувалося назвати романтичну драму Маргарет Мітчелл (Margaret Munnerlyn Mitchell), яка, на жаль, стала єдиним її витвором, і тому що письменниця загинула в результаті нещасного випадку (автомобільної аварії). Ще будучи дитиною, Маргарет обожнювала слухати спогади батьків, що пережили Громадянську війну. Згодом ці дитячі спогади і багато інші події з життя Маргарет стали основою для книги «Віднесені вітром», випущеної влітку 1936 року. Вже через рік книзі була присвоєна Пулітцерівська премія.
Знятий за мотивами роману фільм, прем’єра якого відбулася в 1939 році, отримав 8 премій Оскар. А сама книга розійшлася тиражем в 33 мільйони примірників і донині входить в топ найбільш тиражних книг в Росії.
7.«Сутінки. Сага», Стефані Майєр — найпопулярніша книга в світі про вампірів
Ідея роману буквально наснилася його автору Стефані Морган Майєр (Stephenie Morgan Meyer), 29-річної домогосподарки і матері трьох хлопчиків. Через три місяці (восени 2005 року) був створений роман у жанрі фентезі про вампірів, призначений в основному для молоді. За сюжетом роману головна героїня Белла закохується в Едварда — вампіра, що живиться кров’ю тварин, про що дівчина дізнається пізніше. Далі по ходу подій Белла зустрічає інших вампірів, які п’ють людську кров, і вони починають полювання на дівчину…
Хоча роман Стефані Майєр не раз піддавався жорсткій критиці, він приніс успіх його автору, був переведений на 37 мов світу і розпроданий у кількості 43 мільйони примірників. Касові збори фільму, знятого за його сюжетом, склали $384 997 808.
6. «Код да Вінчі», Ден Браун
Перед головним героєм цього роману, Робертом Ленгдоном, стоїть непросте завдання — розкрити вбивство Жака Соньера, куратора Лувру, знайденого мертвим у образі Витрувианского людини. Щоб розгадати таємницю, Роберту необхідно вивчити ряд робіт Леонардо да Вінчі. Він знайомиться з онукою вбитого, Софі Неві, і вони проводять розслідування разом.
Роман Дена Брауна (Dan Brown) був виданий у квітні 2003 року. Книга перекладена на 44 мови світу, а її тираж склав 57 мільйонів примірників. За мотивами роману був знятий однойменний фільм, заборонений у ряді країн, у Москві в день прем’єри відбулася акція протесту.
5. «Алхімік», Пауло Коельо
Роман Пауло Коельо (Paulo Coelho) оповідає нам про мандри Сантьяго, пастуха з Андалусії, що намагається знайти скарби єгипетських пірамід, які він побачив уві сні. На шляху до своєї мрії Сантьяго доводиться подолати безліч перешкод, але він гідно переносить всі випробування, стає мудрішою і розуміє, у чому полягає сенс життя і знаходить, мабуть, найцінніший скарб — життєвий досвід. У фіналі юнак повертається додому в Португалії, звідки він почав свою подорож, і знаходить заповітні скарби саме там.
В результаті юнак повертається додому в Португалії, звідки він почав свою подорож …де і знаходить заповітні скарби. Роман «Алхімік», написаний у 1988 році, було видано більш ніж 117 країнах світу і переведений на 67 мов. Кількість розпроданих книг склала 65 мільйонів примірників.
4. «Володар кілець», Дж. Р. Р. Толкін
Мало хто з нас не дивився знаменитий фільм «Володар кілець», знятий за мотивами однойменного роману Дж. Р. Р. Толкіна (John Ronald Reuel Tolkien). Цей роман був задуманий як продовження більш ранньої історії «Хоббіт», де вперше з’являється хоббіт Більбо Беггінс.
За задумом автора Більбо мав стати головним героєм нового роману, але пізніше Толкін вирішив написати історію про магічний Перстень Всевладдя та боротьбі за мир в Середзем’я, і Більбо довелося замінити більш серйозним персонажем. Ним став Фродо Беггінс, племінник Більбо.
Книга поучилась настільки об’ємною, що видавництва відмовлялися її приймати і просили автора розбити її на декілька частин. Спочатку Толкін відмовлявся і намагався знайти видавництво, яке погодилося б видати книгу в одному томі, але зрештою йому довелося поступитися. Книга була розділена на три частини, випущені в 1954 році: «Братство Кільця», «Дві фортеці» і «Повернення короля». Роман розійшовся тиражем в 103 мільйони екземплярів і став однією з найбільш популярних книг в усьому світі.
3. «Гаррі Поттер», Джоан Роулінг — найпопулярніша молоддю книга
Влітку 1997 року вийшов у світ перший роман «Гаррі Поттер і філософський камінь», автором якого була нікому не відома Джоан Роулінг (Joanne Katheline Rowling), яка незабаром знайшла світову славу (та стала багатшою самої англійської Королеви!).
Рік за роком Джоан радувала не тільки читачів юного віку, але і дорослу аудиторію серією романів про хлопчика-сироту Гаррі Поттера, якому від народження були дані магічні здібності. В 11 років він стає учнем факультету Грифіндор школи Хо?гвартс і переживає чимало пригод, за якими з величезним інтересом стежила величезна армія шанувальників роману у всьому світі.
Тираж книг про Гаррі Поттера склав 400 мільйонів екземплярів. Джоан Роулінг отримала безліч літературних премій і орден Британської Імперії.
2. «Цитати Мао Цзедуна», Мао Цзедун
Назву цієї книги, випущеної в 1966 році, говорить саме за себе. У збірник входить 427 цитат Мао Цзедуна — лідера Китайської Народної Республіки. Кожному жителю КНР за часів правління Мао необхідно було вивчати цитати лідера (а деякі з них заучувати напам’ять) і робити це кожен день навіть у робочий час. У висловлюваннях, зібраних у книзі, яку також називали «Червона книжечка» чи «Цитатник», слід шукати відповіді на всі існуючі проблеми і завдання.
Загальний тираж «Червоної книжечки» склав 820 мільйонів примірників. Лише після смерті Мао (9 вересня 1976) масове вивчення «Цитатника» було припинено, а багато його примірники стали мешканцями антикварних магазинів.
1. Біблія — найпопулярніша книга в світі 2016
найпопулярніша і найбільш тиражована книга в Росії, не потребує реклами, — це, звичайно ж, Біблія. Вона написана групою авторів, що жили в різний час. Християнського Святого Письма близько 4000 років, воно переведено більш ніж на 2000 мов світу, а загальний тираж проданих примірників Біблії становить 3,9 мільярда.
Приємного читання і високих вам конверсій!
Короткий опис статті: найпопулярніші книги У формі простої інфографіки дизайнер Джаред Феннінг представив Топ-10 найбільш читаних книжок у світі, складений письменником Джеймсом Чепменом. Книги займають місця в залежності від кількості надрукованих і проданих копій за останні 50 років. Хочете дізнатись детальніше про кожну з них? Тоді читайте наш новий пост!10. «Щоденник Анни Франк», Анна Франк … топ популярних книг, топ найбільш читаних книжок у Росії.
Джерело: Топ 10 найбільш читаних книжок у світі